Zalety płytki elewacyjnej klinkierowej

Zalety płytki elewacyjnej klinkierowej

Elewacja domu jest niezwykle ważna z co najmniej 2 powodów. Po pierwsze – ochrania konstrukcję budynku przez wiatrem, deszczem i skrajnymi temperaturami. Po drugie natomiast w dużej mierze wpływa na to, jak będzie się prezentował dom, nadając mu unikalnego charakteru. A to najlepszy powód, by dobór materiału na elewację dobrze przeanalizować by wybrać najlepszą opcję. Szczególnie godna polecenia jest elewacja z płytki klinkierowej. Dlaczego warto ją wybrać?

Cechy klinkierowej płytki elewacyjnej

Płytki elewacyjne klinkierowe lub Okładzina klinkierowa jako materiał elewacyjny cechuje się przede wszystkim doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi, podnosząc komfort mieszkania zarówno latem, jak i zimą. Kolejny atut płytki klinkierowej to duża odporność na mróz, wiatr czy promieniowanie słoneczne, dzięki czemu wykonana z niej elewacja wytrzyma lata nawet w najtrudniejszych warunkach. Nie sposób zapomnieć też o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne doskonale wyglądają, a różnorodność dostępnych w sklepach wzorów pozwala dobrać odpowiedni model do wiekowych i nowoczesnych budynków. To dlatego płytki elewacyjne klinkierowe są często wykorzystywane obecnie budownictwie.

Płytka elewacyjna klinkierowa – rodzaje

W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje okładzin elewacyjnych zewnętrznych – wytwarzane maszynowo oraz ręcznie. Elewacje klinkierowe można także podzielić na te wykonane z cegieł i z okładziny. Płytki z cegły wyglądają bardzo klasycznie, dzięki czemu wspaniale sprawdzają się w starych domach lub tych na nie stylizowanych. Płytki z okładziny, dzięki minimalistycznemu, prostemu wyglądowi, stosuje się przede wszystkim w nowoczesnym budownictwie.