Wyroby ze stali nierdzewnej – meble gastronomiczne, poręcze, zbiorniki

Wyroby ze stali nierdzewnej – meble gastronomiczne, poręcze, zbiorniki

Stal nierdzewna posiada sporo istotnych cech powodujących, iż jest szeroko stosowana. Jej najistotniejsza zaleta to z bez wątpienia niepodatność na korozję, która nie tylko zapewnia solidność wytworzonych z niej elementów, ale także umożliwia im kontakt z cieczami oraz zawilgotniałymi materiałami. Prócz tego stop ten jest obojętny chemicznie, co znaczy, że nie reaguje z substancjami o kwasowym odczynie, a wyliczenie jego zalet dopełnia nieporowata powierzchnia uniemożliwiająca rozwój mikroorganizmów.

Wyroby ze stali kwasoodpornej dla licznych gałęzi przemysłu

Równowaga chemiczna oraz bezpieczeństwo mikrobiologiczne czynią ze stali nierdzewnej perfekcyjny budulec dla przemysłu spożywczego. Wyroby ze stali kwasoodpornej są często używane przez zakłady przetwórcze, które korzystają z nich w toku produkcji i przechowywania artykułów spożywczych. W piekarniach i browarach wyroby ze stali nierdzewnej używa się w jako zbiorniki fermentacyjne. Stop ten jest również stosowany często w przemyśle kosmetycznym i przez przedsiębiorstwa działające w sektorze pozyskiwania i dystrybucji paliw, rozcieńczalników i innych preparatów chemicznych.

Wyroby ze stali nierdzewnej – balustrady i meble

Wytrzymałość na niesprzyjające warunki pogodowe (wilgoć, wysokie i niskie temperatury czy kwaśne deszcze) powoduje, że wyroby ze stali nierdzewnej doskonale zdadzą egzamin w warunkach zewnętrznych (przykładowo jako balustrady balkonowe), a także na basenach (jako poręcze i drabinki). Ze względu na atrakcyjną estetykę, tak samo dobrze prezentują się także w wewnętrznych częściach budynków – na przykład na klatkach schodowych. Oprócz tego jałowość stali nierdzewnej daje możliwość stosowania jej w gabinetach medycznych oraz przychodniach.