W którym pokoju sprawdzi się roleta podgumowana?

W którym pokoju sprawdzi się roleta podgumowana?

W upalne dni roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do uciążliwych temperatur? Rozwiązaniem tego problemu jest roleta podgumowana. W słoneczną wiosnę czy upalne lato przed opuszczeniem mieszkania zaciągnij okna roletą podgumowaną i jak wrócisz raduj się wychłodzonym, nienagrzanym wnętrzem, idealnym do odpoczynku. Taki typ rolety w 100% nie przepuszcza światła słonecznego. Jak funkcjonuje roleta podgumowana? W których wnętrzach spisze się najlepiej? Tutaj się tego dowiesz.

Atuty rolety podgumowanej

Głównym plusem rolety podgumowanej jest fakt, iż powoduje ona stuprocentowe zaciemnienie pomieszczenia. Gruba guma na rolecie nie wpuszcza promieni słonecznych do pokoju, z tego powodu wnętrze się nie nagrzewa. Zazwyczaj w sezonie letnim zachowanie w pomieszczeniach właściwej temperatury jest kłopotliwe. Jeżeli nie masz klimatyzatora, to wybierz ten model rolety. Rolety podgumowane często są wybierane do wnętrz, takich jak kuchnia oraz łazienka, ale również do mocno nasłonecznionych pomieszczeń. Nie ma przeciwwskazań, by były dekoracją Twojej sypialni albo salonu.

Jakie rolety podgumowane wybrać?

Roleta podgumowana najczęściej dostępna jest w wersji produktu 100% zaciemnienia. Jeśli poszukujesz przesłony do nasłonecznionego bądź mocno przeszklonego pomieszczenia, to ten model sprawdzi się doskonale. Również pokoje, w których potrzebujesz prywatności lub pełnego zaciemnienia, takie jak sypialna, gabinet oraz salon, to znakomite pomieszczenia dla rolet podgumowanych.
Dopasuj kolor rolety do innych detali wnętrza lub wybierz barwę w absolutnym kontraście do reszty. Roleta może być klasycznym lub nowoczesnym uzupełnieniem pomieszczenia, jednak wszystko jest zależne od Twojej kreatywności i koncepcji ich wykorzystania.