Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Toczki i kaski jeździeckie – z czego są wykonane?

Potrzebujesz toczka jeździeckiego? Sprawdź https://horse-trade.pl/Kask-Toczek-Jezdziecki

Jazda konna należy do tych dyscyplin sportu, w których ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi znaczną wysokość i prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa dżokeja, która bezwzględnie musi być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla entuzjastów jazdy konnej dostępne są dwa rodzaje ochrony na głowę – toczki oraz kaski jeździeckie. Które z nich jednak zapewniają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki do jazdy konnej? Co wybrać?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest na ogół wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednakże tak dobrej protekcji jak kask, przez co rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, wykorzystywany przez wyczynowych sportowców, który posiada certyfikaty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najważniejszą kwestią przy wyborze kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi certyfikatami, jak również pozwalać na regulację rozmiaru bądź być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku warto dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który ułatwi jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask nie powinno się też iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej okolicy nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]