Środki dezynfekcyjne – skład i działanie

Środki dezynfekcyjne – skład i działanie

Jeśli potrzebujesz środków dezynfekujących, powinieneś odwiedzić ten adres

Profesjonalne środki dezynfekujące pomagają utrzymać czystość różnorodnych powierzchni. Gdzie są stosowane i w jaki sposób działają? Kiedy należy się w nie zaopatrzyć?

Środki odkażające – zawartość i działanie

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu odkażanie oraz mycie narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie chorobotwórczych czynników mogących działać negatywnie na zdrowie człowieka i przenosić zakażenia krzyżowe. Profesjonalne środki są uzupełnione o składniki eliminujące drobnoustroje oraz bakterie. W skład środków dezynfekujących na ogół wchodzi czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, chlor, alkohol, kwas nadoctowy, poliaminy, nadtlenek wodoru, jak również mnóstwo innych komponentów. Do najczęściej stosowanych środków należą żele, oleje (np. do narzędzi chirurgicznych), płyny w sprayu oraz chusteczki do dezynfekcji.

Zastosowanie środków do dezynfekcji

Środki odkażające używane są zawsze tam, gdzie wymagane jest zachowanie sterylnej czystości – laboratoriach, w placówkach medycznych, gastronomicznych czy w kuchniach, na stołówkach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania toalet, urządzeń sanitarnych, podłóg, blatów, znajdują także zastosowanie przy czyszczeniu krajalnic, sztućców, maszynek do mięsa, blenderów oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dostosowanie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt agresywnie i są w stanie uszkodzić czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest ważne zwłaszcza w przypadku nawierzchni ceramicznych – pisuarów, muszli klozetowych czy umywalek.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]