Sprzęt do drenażu limfatycznego – jak działa i kiedy jest wykorzystywany

Sprzęt do drenażu limfatycznego – jak działa i kiedy jest wykorzystywany

Jeśli szukasz urządzeń do drenażu limfatycznego, skieruj się na ten adres.

Presoterapia to zabieg, którego intencją jest poprawienie obiegu limfy w organizmie. Masaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta blisko wiek temu – to różne chwyty terapeutyczne, jak np. ruchy czerpiące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, jak i miejsca ucisku.

Urządzenie do presoterapii – na obrzęki kończyn różnorodnego typu

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci chętnie stosują maszyny do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów podzielonych na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny dolne lub górne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory mankiet uciska kończynę, pobudzając tym samym krążenie chłonki. Istnieje sporo powodów do zastosowania zabiegu masażu limfatycznego. To przede wszystkim zwyrodnienia stawów, zastoje i obrzęki limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii czy też tarczycy) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w zwalczaniu cellulitu bądź wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest również na co dzień stosowana wśród sportowców, najczęściej jako zabieg regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Domowy aparat do presoterapii

Szerokie możliwości użycia aparatów do masażu limfatycznego wpłynęło mocno na rozwój tych urządzeń. Obecnie osoby na co dzień korzystające z tej metody terapii mogą wykonać zabieg w domowym zaciszu, dzięki przenośnym urządzeniom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Urządzenia do presoterapii do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w mankietach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg masażu. Urządzenia CarePump są dość lekkie i nie zabierają wiele miejsca, toteż bez problemu można spakować je w podróż, przykładowo na zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być zawsze skonsultowane z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samemu, bo istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to m.in. stany zapalne i niewydolność serca, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]