Smary, farby, sadze i oleje usunie pasta BHP do rąk

Smary, farby, sadze i oleje usunie pasta BHP do rąk

Więcej szczegółów o pastach BHP

Rzemieślnicy, pracownicy warsztatów samochodowych, osoby zatrudnione w zakładach przemysłowych czy kominiarze – to tylko niektóre z grup zawodowych narażonych na styczność z substancjami, których ciężko usunąć ze skóry. Są nimi głównie wszelkiego rodzaju smary, farby, oleje, sadze, a także, w mniejszym stopniu, pyły i opiłki. Zatrudniający takie osoby są zobligowani do udostępnienie im środków czystości pozwalających na eliminację takich pobrudzeń. Najefektywniejsza jest w takim przypadku pasta do rąk.

Pasty BHP do rąk – gdzie się je stosuje?

Pasta do rąk odróżnia się od innych środków czyszczących stosowanych każdego dnia w naszych domach. Jako że jest stosowana do czyszczenia niezwykle uporczywych zabrudzeń, musi charakteryzować się odpowiednimi właściwościami ściernymi. Z tego powodu producenci takich past wzbogacają je o specjalnie wyselekcjonowanych tworzyw sztucznych lub drobinki minerałów, usuwających zanieczyszczenia z porów skóry. Zarówno środki myjące użyte w paście do mycia rąk, jak i zabrudzenia, które one usuwają, działają drażniąco na skórę. Dobrze zatem, żeby pasta zawierała też substancje o działaniu nawilżającym i łagodzącym podrażnienia.

Pasta do mycia rąk – nieodzowna m.in. w warsztatach samochodowych

Jak już napomknęliśmy, pasta do mycia rąk znajduje zastosowanie zazwyczaj w zakładach przemysłowych, usługowych i rzemieślniczych. Rzecz jasna przyda się też w gospodarstwa domowych – okaże się bardzo pomocna podczas porządków lub w amatorskim warsztacie majsterkowicza. W takich przypadkach należy sięgnąć po niewielkie opakowania pasty o pojemności do kilkuset gramów. Warsztaty i zakłady do wyboru mają z kolei bardziej oszczędne opakowania mieszczące od 10 do 30 kg preparatu.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]