Shuttersy w salonie i w sypialni – zapomnij o roletach

Shuttersy w salonie i w sypialni – zapomnij o roletach

Skieruj się tutaj jeśli jesteś zainteresowany shuttersami w sypialni.

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, czyli szatersy (shutters), kojarzą się zazwyczaj z wnętrzami zaprojektowanymi w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Tymczasem ten moduł zabezpieczenia okiennic można użyć również w polskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a przy tym doskonale wyglądające rozwiązanie, które w wielu sytuacjach zda egzamin lepiej niż popularne teraz rolety.

Shuttersy w salonie – znacznie zwiększają estetykę pomieszczenia

Okiennice typu shutters w salonie lub w pokoju gościnnym, będą miały dwie funkcje – praktyczną oraz dekoracyjną. Okiennice wewnętrzne zauważalnie zwiększają estetykę salonu. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu doskonale wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są ważne, bo to w salonie przyjmuje się gości oraz spędza się w nim po kilkanaście godzin w trakcie dnia. Z tego powodu powinno się zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale także wygodne. Swoboda ustawienia stopnia pochylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia, co umożliwia np. delikatne jego ściemnienie, gdy staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub całkowite jego przyciemnienie, kiedy pragniemy włączyć film.

Shuttersy w sypialni – bardzo prosta konserwacja

Opcja regulacji dostępu światła do pomieszczenia jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednakże też z innej przyczyny – z ich wykorzystaniem można skutecznie korygować temperaturę pokoju, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz zdrowy sen. Przy pomocy okiennic shuttersów latem łatwiej jest utrzymać niższą temperaturę w sypialni, natomiast zimą dłużej zatrzymamy w niej ciepło. W dodatku takie okiennice lepiej odgradzają od głośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to również świetne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osiada się mniej cząsteczek kurzu niż w plisach firan, a ich utrzymanie jest bardzo proste i trwa wręcz parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się też w pokoju dziecięcym, w łazience oraz w kuchni.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]