Rolety na dzień i noc – pomysły na aranżację wnętrz

Rolety na dzień i noc – pomysły na aranżację wnętrz

Jednym z uwielbianych rodzajów rolet jest model dzień i noc. Roleta dzień noc jest idealna do wnętrza dla wszystkich tych, którzy lubią mieć kontrolę nad ilością światła wpadającego do pomieszczenia. Jest to również doskonały sposób na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do sypialni, pokoju dziecka albo gabinetu, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najbardziej lubiany rodzaj rolet dzień noc to zebra. Produkt dostępny jest w wielu rozmiarach (mini, standardowym lub na wymiar) oraz rozmaitych wersjach kolorystycznych.

Rolety dzień noc zebra w salonie i pokoju dziecka

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasów w różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednym kolorze, a różnych odcieniach, to kolejna propozycja na aranżację i ożywienie Twojego wnętrza.
Do jakiego pokoju będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są wręcz nieskończone. Właściwie dopasowana barwa ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc zagwarantuje średni poziom zaciemnienia, więc dobrym pomysłem jest zamontować ją w salonie lub innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy zbyt wiele światła, ale nie potrzebujemy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być również pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień i noc – zastosowanie

Oprócz wymienionych powyżej pomieszczeń, w których zbyt duże natężenie światła może przeszkadzać w odpoczynku lub spaniu, jest jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień noc. Jakich? W pokoju, gdzie duża powierzchnia jest przeszklona. Masz taki pokój dzienny? Postaw na roletę dzień i noc, która umożliwi Ci regulowanie natężenia światła lub zaciemnienia, na przykład w trakcie wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień noc pasują również do każdego współczesnego wnętrza, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza funkcją zaciemniającą – pełnią też rolę dekoratywną. Bogata kolorystyka i współczesne wzornictwo sprawiają, że wnętrze może nabrać minimalistycznego lub nowatorskiego charakteru. Podsumowując: po rolety dzień noc sięgnij, jeżeli pragniesz osiągnąć efekt częściowego zaciemnienia.