Poznaj wiodących producentów drukarek 3D

drukarka 3D, 3D drukarki

W ofercie firmy CadXpert odnajdziesz tylko urządzenia od wiodących producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, jak również MakerBot i FormLabs (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które posiadamy w naszej ofercie, działają między innymi w technologiach: SLA, PolyJet oraz FDM.

Stratasys – wiodący producent branży drukarek 3D

Stratasys jest globalnym liderem na rynku drukarek 3D. Od przeszło trzech dekad – a konkretnie od 1988 roku – dostarcza klientom najnowocześniejsze technologie i urządzenia. Szacuje się, iż korzystając z drukarek 3D i drugich urządzeń Stratasys można prawie o 90 procent zredukować koszty produkcji i czas na nią przeznaczony. Nadrzędne założenia pracy specjalistów firmy Stratasys to dostarczanie najlepszych możliwych usług i produktów, jak również wsparcie merytoryczne oraz techniczna. Bestsellery z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla biznesu oraz przemysłu. Nowinką w naszym asortymencie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z fabryczną precyzją.

Drukarki 3D Formlabs – nowatorska technologia LFS

Drugim liderem produkcji drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta firma na rynku maszyn do druku 3D? Formlabs zaopatrzą przedsiębiorstwa w niezwykle zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, takie jak SLA i SLS. Nową propozycją w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – model desktopowy, pracujący w pionierskiej, autorskiej technologii LFS (Low Force Stereolithography), która jest typem technologii SLA. Ten model – tak samo jak wszelkie pozostałe urządzenia Formlabs – cechuje się bezproblemową obsługą oraz funkcjonalną budową. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Z pewnością lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz szybkością druku, jak również dokładniejszym odwzorowaniem najdrobniejszych detali. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, dlatego można szybko otrzymać jednakowe makiety, do czego dąży się przede wszystkim w masowej, powtarzalnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot dla biznesu, edukacji, przemysłu

MakerBot konstruuje wysokiej jakości zaawansowane drukarki 3D, działające stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta mają szerokie zastosowanie w rozmaitych gałęziach biznesu, edukacji, przemysłu i wielu pozostałych. Najnowszy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji MakerBot Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100°C. Druk jest solidny i precyzyjny, a w czasie procesu drukowania nie pojawiają się odkształcenia czy przesunięcia warstw.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]