Popularne pokrycia dachowe – blacha na dach

Popularne pokrycia dachowe – blacha na dach

Jeśli potrzebujesz blachodachówki, koniecznie wejdź na http://bit.ly/2IWju5J.

Blachy dachowe to obecnie jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Bez wątpienia ogromne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele zalet, czyniących z nich świetny wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza wiekowych. Blacha na dach to także bardzo uniwersalna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu gałęziach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (wielorodzinnych i jednorodzinnych), jak również gospodarczych i komercyjnych. Warto zatem poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, żeby ułożone z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najistotniejsze, naprawdę silne.

Blachodachówki – charakterystyka i zalety

Blacha dachowa produkowana jest ze specjalnie dobranych arkuszy stali, która później zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką trwałość. Kluczowe jest dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy warstwą lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest dość lekka – na co wpływ ma gęstość użytego surowca oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się licznymi zaletami. Wśród nich główna okazuje się rzecz jasna wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, jak również wgniecenia będące konsekwencją opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Adekwatnie dobrane powłoki lakieru są także odporne na działanie promieni słonecznych, co sprawia, że utrzymują one estetyczny wygląd nawet po wielu latach od montażu. By jednakże cieszyć się tymi walorami, blachę dachową trzeba kupować w przetestowanych punktach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy dachowe – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blacha na dach, ze względu na niską wagę, znajduje szerokie zastosowanie przy naprawach starych budynków o niskiej lub nadwątlonej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się również w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do położenia i dość tania – oraz przy stawianiu i renowacjach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin też w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do wykorzystywania na dachach o sporym nachyleniu.

Nasz adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08