Napisy na murach to częsty problem. Usuń je środkiem do mycia elewacji

Napisy na murach to częsty problem. Usuń je środkiem do mycia elewacji

Dalsze informacje o środkach do czyszczenia elewacji

W ostatnich latach problem wandalizmów na ścianach budynków i murach bardzo przybrał na sile. Z reguły przybierają one formę napisów wykonanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest żadna, na dodatek zwykle napisy te niosą treści rasistowskie bądź wulgarne. Nie dziwi więc, że właściciele lub zarządcy budynków robią co w ich mocy, żeby pozbyć się ich z elewacji. W tym celu przeważnie decydują się na ponowne pomalowanie ściany – to jednakże pochłania sporo czasu i jest dosyć kosztowne. Inną opcją jest zastosowanie preparatu do usuwania farby.

Działanie preparatu do czyszczenia elewacji?

Działanie takich środków bazuje na aktywnych czynnikach, które rozpuszczają składniki popularnych farb – przede wszystkim rozmaitego typu żywice. Ich specyficzna kompozycja powoduje, że preparaty tego typu pozwalają na mycie także mocno porowatych elewacji. Najlepsze środki do usuwania farby nie mają w składzie rozpuszczalników takich jak toluen, które są niebezpieczne dla środowiska oraz ludzi. Użycie środków do mycia elewacji polega na naniesieniu ich na fasadę obiektu – w tym celu trzeba użyć wałka lub dużego pędzla. Po co najmniej godzinie środek należy spłukać wodą albo zmyć myjką ciśnieniową.

Dla kogo środek do usuwania farby olejnej?

Środek do usuwania farby olejnej winien znaleźć się w wyposażeniu wszelkich ekip sprzątających, które obsługują wspólnoty mieszkaniowe, gdyż to przede wszystkim fasady nieogrodzonych budynków są narażone na ewentualne akty wandalizmu. Nieduży pojemnik preparatu przyda się także właścicielom domów jednorodzinnych, sklepów czy firm. Zakup środka do mycia elewacji to w obliczu konieczności przemalowania ścian po raz kolejny istotna oszczędność – zarówno jeśli chodzi o wydatki na kupno farby, jak i czas niezbędny do zrealizowania tej pracy.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]