Na co zwrócić uwagę przy zakupie maski ochronnej?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie maski ochronnej?

Potrzebujesz masek jednorazowych? Wejdź na https://bit.ly/2JOM2yn

Do niedawna maski ochronne kojarzyły się jedynie z medykami czy też turystami z Chin zwiedzającymi nasz kraj. W ostatnich tygodniach z uwagi na pojawiające się regularnie groźne choroby zakaźne przenoszone za pośrednictwem śliny, jednorazowe maseczki na twarz oraz te, których można używać kilkukrotnie, są często zakładane przez Polaków.

Po co nam maski jednorazowe?

Maski na twarz zakrywają usta i nos, dzięki czemu zmniejsza się zagrożenie przedostania się bakterii i wirusów do systemu przez śluzówkę. Niektóre modele masek wyposażone są w transparentną przyłbicę z tworzywa sztucznego, która ochrania całą twarz, a głównie oczy, przez które także może dochodzić do infekcji. Maski na twarz powinny być noszone przez lekarzy, pielęgniarki i ratowników, którzy są szczególnie narażeni na długotrwałą, bezpośrednią styczność z osobami zarażonymi. Pozostałym osobom takie maski posłużą do ochrony przed niebezpiecznymi patogenami w czasie korzystania z komunikacji miejskiej lub pracy. Jest to bez wątpienia przymusem w okresie zagrożenia zarażeniem się ogromnie niebezpiecznym koronawirusem COVID-19.

Jak wybrać maski ochronne do powszedniego używania?

Maska na twarz powinna mieć styczność ze skórą włącznie nie drażniącą warstwą tkaniny, przykładowo bawełny. Maseczki ochronne powinny być komfortowe i umożliwiać swobodne oddychanie. Rekomenduje się wybierać maseczki ochronne, które uszyto z wykorzystywanych w medycynie, certyfikowanych materiałów filtracyjnych i które zostały wyjałowione przed zapakowaniem. Z niektórych maseczek można korzystać wielokrotnie, rzecz jasna pod warunkiem trzymania się wytycznych znajdujących się w załączonej do opakowania instrukcji.

Nasz adres:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]