Mop do podłogi – niezastąpiony podczas porządków

Mop do podłogi – niezastąpiony podczas porządków

Chcesz kupić mopy płaskie? Sprawdź http://tinyurl.com/yae7edat

Czyszczenie podłogi wydaje się bardzo łatwym zadaniem – potrzebne są do tego woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Jednak sprawa się komplikuje, jeśli chodzi o ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia lub znaczną powierzchnię. Wówczas warto sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. Na czym polega ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi codziennie w naszych domach sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, warto wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłóg?

Mopy profesjonalne – czym się charakteryzują?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim dwa czynniki – jego szerokość oraz materiał, z którego go wykonano. Pierwsza cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, gdy mop ma mieć zastosowanie do mycia podłóg o znacznym metrażu – przykładowo parkietów na boiskach, sal tanecznych czy hallów. Od drugiej uwarunkowana jest chłonność mopa i tym samym szybkość mycia, jak również jego solidność. Należy też pamiętać, iż twardsze włókna lepiej ścierają ubrudzenia niż miękkie.

Profesjonalny mop do podłóg to nie wszystko!

Mop jednak nie wystarczy, by pracownicy ekip sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć podłogi. Niemal równie istotne są również akcesoria pomocnicze. Wśród nich specjalną uwagę należy zwrócić na trzonek. Powinien on być w miarę lekki, a jego długość – dostosowana do wzrostu użytkownika. Tylko wtedy użycie mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest także jego mocowanie – wpływa ono na łatwość wyżymania mopa, a właściwie dobrane znacznie ułatwia i skraca czas pielęgnacji podłóg. Podczas sprzątanie ogromnych powierzchni zalecamy używać zestawu mopa z wiadrem.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]