Mieszkanie w stylu industrialnym – zastosowanie klinkieru elewacyjnego

Mieszkanie w stylu industrialnym – zastosowanie klinkieru elewacyjnego

Klinkier to typ cegły ozdobnej, która może być użyta zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Czym się cechuje i dlaczego jest obecnie tak chętnie wykorzystywana w pracach budowlanych?

Klinkier – cegła ozdobna o szerokim zastosowaniu

Klinkier to po prostu wypalane w bardzo wysokiej temperaturze płytki ceglane charakteryzujące się wyjątkową wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć. Płytki z cegły od lat wykorzystuje się jako element wykończenia mieszkań oraz domów – mogą być użyte m.in. jako wewnętrzne płytki elewacyjne czy cegła na komin. Cegła dekoracyjna jest używana też na podokienniki, naroża, cokoły oraz pozostałe elementy budynków i wspaniale sprawdza się zarówno w przypadku domów wzniesionych w klasycznej, jak i nowoczesnej stylistyce.
Elewacja klinkierowa prezentuje się bardzo elegancko i jest niepodatna na negatywne czynniki atmosferyczne – promieniowanie słoneczne, deszcz, niską temperaturę czy śnieg. Klinkier elewacyjny utrzymuje się więc przez lata w nienaruszonym stanie. Płytki ścienne wykonane z klinkieru mają również inne zalety – zastosowanie naturalnego surowca powoduje, że są one odporne na działanie grzybów, a przy tym antyalergiczne.

Wewnętrzne płytki klinkierowe oraz elewacja z klinkieru

Cegła ozdobna zastosowana na ścianę zewnętrzną domu nada budynkowi nietuzinkowego charakteru i odróżni go od innych. Natomiast klinkier jako elewacja wewnętrzna zaakcentuje styl, w jakim utrzymane są pokoje – doskonale nada się do wnętrz wzorowanych na industrialnych loftów. Doskonałej jakości płytki z cegły można nabyć w wielu składach budowlanych – zarówno internetowych, jak i stacjonarnych.