Maseczka jednorazowa – ogranicz ryzyko choroby wirusowej

Maseczka jednorazowa – ogranicz ryzyko choroby wirusowej

Kup maseczkę z filtrem na https://vitberg.com/firma/sklep/

W 2020 r. na nasz kraj padł strach spowodowany szybko rozprzestrzeniającym się nowym wirusem SARS-CoV-2, który przenosi się drogą kropelkową. W ciągu miesiąca wzrósł tym samym popyt na rozmaite środki ochrony osobistej, w tym na maseczki jednorazowe.

Z jakiego powodu jest nam potrzebna maseczka jednorazowa?

Obok do mycia dłoni, jednorazowe maski są obecnie najbardziej poszukiwanym środkiem ochrony osobistej, niezbędnym przede wszystkim lekarzom i ratownikom, ale również zwyczajnemu obywatelowi. Są niezastąpione podczas podróży do pracy oraz wizyt w sklepie, aptece, innymi słowy zawsze tam, gdzie przebywa się w większej grupie osób nam nieznanych. Dlaczego trzeba je zakładać? Maska jednorazowa zakrywa nos i usta, co zmniejsza ryzyko przeniknięcia patogenów do błon śluzowych. Powszechnie mówi się, że powinny zakładać ją w głównej mierze osoby chore, aczkolwiek dla osób zdrowych też są one dodatkową zaporą broniącą przed ewentualną stycznością z drobnoustrojami i wirusami, które może przenosić osoba zarażona, nie przejawiająca jeszcze symptomów chorobowych.

Maseczka jednorazowa – uszyć ją samemu czy kupić u producenta?

Prowizoryczną maskę jednorazową można zrobić samodzielnie, aczkolwiek najlepiej zamówić taką, wykonaną z tkanin filtrujących stosowanych w branży medycznej. Maski ochronne produkowane w zakładach wyróżniają się również lepszą jakością i trwałością. Takie maseczki mają wysoką gramaturę i ich istotną częścią są powłoki składające się z filtru celulozowego. Nawet jeżeli na niezbędne wyjścia do sklepu postanowimy założyć maskę jednorazową i tak wybierzmy taką, która nie powoduje otarć skóry twarzy i daje wygodę. Po zdjęciu maski stosujmy się do zaleceń producenta, by odpowiednio ją zutylizować.

Nasz adres:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]