Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Jeśli szukasz listw podłogowych, odwiedź tę stronę

Wydają się mało znaczącym detalem, ale ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne poprowadzenie kabli oraz chronią najniższe partie ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To na pewno wystarczający argument, żeby nie bagatelizować ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter pomieszczenia i doskonale współgra ze stylowymi dodatkami czy meblami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem dobrym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z PVC albo MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, również i te mogą być wytworzone zarówno z drewna, jak i innych surowców. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć dostępne są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeżeli kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]