Lampy solne – estetyczne i naturalne ozdoby domu

lampy solne, lampa solna

Nieduże ozdoby z minerałów i kamienia od dziesięcioleci zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z rozmaitych wypraw po Polsce, a czasami nabywamy impulsywnie, bowiem harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest mieszkanie. Rzadko jednak są to przedmioty funkcjonalne – na ogół to zwykłe ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do tworzenia obiektów stosowanych każdego dnia, jest sól kamienna. Sporządza się z niej przeważnie lampy, ale również inne przybory.

Lampy solne są wyjątkowe

Lampy solne są ładne i bez większego problemu dobierzemy je do wystroju mieszkania, bowiem są sprzedawane w 3 kolorach (szarym, różowym, białym) i w kilku ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest unikalna, jako że nie ma kamieni o bliźniaczych kształtach oraz siatce krystalizacji. Wyjątkowo popularne są lampy solne, których klosze cechują się nie naruszoną, nie oszlifowaną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rękodzielnicy zajmujący się wytwarzaniem tych lamp, nadają im różnorodne formy, przykładowo walca bądź sześcianu.

Lampa solna a wytwarzanie ujemnych jonów

Powszechnie wierzy się, iż lampy solne mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im zwłaszcza zdolność jonizacji powietrza, to znaczy wytwarzania ujemnych jonów, równoważących te generowane przez wszędobylskie przyrządy elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza i pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi osobom chorym na na astmę bądź alergię. Blask, jaki dają te lampy, jest łagodny i uspokajający, stąd poleca się kupienie ich osobom, którym dokucza brak snu lub stres, bowiem przy nich można szybciej się odstresować. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Produkuje się z nich także pojemniki na drobiazgi i cudowne świeczniki, a duże bloki z soli kamiennej wykorzystuje się w gastronomii i dekoracji domów.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]