Kilka słów o kontenerach na odpady specjalne

Kilka słów o kontenerach na odpady specjalne

Jeśli chcesz kupić kontenery stalowe, odwiedź tę stronę

Kontenery na odpady specjalne muszą cechować się wysoką trwałością, a także spełniać restrykcyjne parametry techniczne. Czym wyróżniają się poszczególne modele pojemników? Z jakiego powodu należy wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Typy kontenerów na odpady specjalne

Pośród dostępnych na rynku kontenerów specjalnego zastosowania wyróżniamy kontenery na odpady odpady pochodzące z oczyszczalni ścieków, odpady przemysłowe, płynne, niebezpieczne oraz sypkie. Kontenery używane do przewozu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane spoiną ciągłą w sposób szczelny i są wyposażone w pokrywę z uszczelką, dzięki czemu przewożone odpady nie wypływają. Dodatkowym zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, która zapobiega wylewaniu się cieczy w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą też plandekowce, czyli pojemniki na odpady przemysłowe z podłogą posiadającą mocowania do asekuracji ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontener na odpady budowlane i sypkie

Oddzielną grupę kontenerów stanowią modele na odpady miałkie, np. pyły i trociny. Dostępne na rynku kontenery wyposażone są w przenośnik ślimakowy i obsługiwane przez urządzenia hakowe. Pojemniki na materiały ziarniste mogą też być wyposażone w uszczelnioną klapę. Do kontenerów specjalnych należą też kontenery otwarte wykorzystywane do składowania i przewozu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Nasz adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]