Kapsułki kawy do ekspresu – wiele smaku w małym opakowaniu

Kapsułki kawy do ekspresu – wiele smaku w małym opakowaniu

Chcesz zamówić kawę w kapsułkach? Zobacz tu.

Wielu z nas nie wyobraża sobie śniadania bez filiżanki gorącej, aromatycznej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie spotykamy się również ze znajomymi, podjadając desery na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w kraju. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale w dalszym ciągu pijemy go na ogół w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Gdyż tak jest szybko i wygodnie.

Kawa w kapsułkach równie dobra jak w kawiarni

Kiedy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian lub fantazyjnie przygotowaną wybieramy się zwykle do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować różne napoje kawowe. Nie potrafimy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w perfekcyjne latte, cappuccino czy macchiato. Dlatego wzięta od dekad, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki kawy do ekspresu? Przede wszystkim dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się doskonale odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie odpowiedniej ilości wody, podstawienie filiżanki bądź kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wykona całą pracę za nas.

Kawa w kapsułkach – smaczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są drogie – małe modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 300 zł. Same kapsułki do kawy to także nie jest ogromny koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można przyrządzać w domu za niecałe 1,20 zł – 1,50 zł. Koszt waha się rzecz jasna w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem serwowanym w kawiarni, jest to na ogół ok 20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest bez wątpienia ich dużą zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się nierzadko czy kupując ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do zakupu kapsułek z kawą tylko od danego producenta. To bezzasadne obawy. W tej chwili do wszystkich popularnych systemów, takich jak Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można zamówić kompatybilne kapsułki.

Nasz adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]