Jakie zastosowanie i właściwości ma sól himalajska?

Sól himalajska właściwości

Sól himalajska już od wielu lat gości w naszych domach. Czy wiesz jednak, że posiada ona szersze wykorzystanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska i w jaki sposób możesz ją wykorzystać.

Sól himalajska – czym jest?

Sól himalajska uważana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Odznacza się pięknym różowym kolorem, który pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To naturalnie unikalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nietuzinkowy smak oraz wygląd.

Sól himalajska – właściwości

Sól himalajska zawiera kilkadziesiąt różnorodnych minerałów oraz elementów śladowych, co powoduje, że jest o wiele bardziej odżywcza aniżeli tradycyjna sól kuchenna. W jakich aspektach może pomóc? Uregulowanie ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej może pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: niektórzy twierdzą, iż sól himalajska może wspierać trawienie przez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia i stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, szczególnie magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. W dodatku sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, że może pomagać w oczyszczaniu powietrza przez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu wykorzystuje się ją do produkcji lamp oraz świeczników solnych.

Sól himalajska – nie tylko do kuchni

Często okazuje się, że sól himalajska to nie wyłącznie kuchenna przyprawa, choć to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Oprócz tego, wykorzystywana jest do: Kąpieli solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść rozluźniające doświadczenie, jednocześnie nawilżając skórę i dostarczając wartościowych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w łagodzeniu podrażnień i infekcji. Produkcji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub ewentualnie świeczką tealight stanowią ładny element ozdobny, ale także mają pozytywny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości oraz szerokie zastosowanie, sól himalajska nazywana jest naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Nasz adres:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]