Jakie rolety oferują sklepy internetowe

Jakie rolety oferują sklepy internetowe

W przeciwieństwie do mieszkańców Skandynawii, Polacy przywykli do zasłaniania okien. Tak dbamy o naszą prywatność, lecz także pomaga to regulować ilość światła wpadających do mieszkania. Najczęściej do zasłaniania okien korzystamy z firanek i zasłon, jednak w ostatnich kilkunastu latach coraz częściej decydujemy się na rolety wewnętrzne zakładane na okna.

Jakie modele rolet wewnętrznych znajdziemy w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy bogaty wybór różnych rodzajów rolet: rzymskich, zaciemniających, okiennych lub ściennych. W większości z nich dostaniemy też wszelkie niezbędne dodatki, czyli karnisze metalowe, kółka z żabkami, rozety oraz wsporniki sufitowe i ścienne. W jednym miejscu możemy dobrać cały zestaw niezbędny do instalacji rolet. Natomiast to, które rolety wybierzemy, będzie zależne od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, żeby kupować z głową. Przykładowo, rolety rzymskie dobrze wyglądają na niewielkich oknach, jednak nie nadają się dla osób cierpiących. Na takich roletach dość łatwo zbierają się drobinki kurzu, ponieważ wykonywane są one z tkanin zasłonowych lub firanowych.

Rolety dzień-noc – ilość światła pod kontrolą

Do kontroli nad ilością światła do mieszkania służą rolety dzień-noc. Zdadzą egzamin praktycznie we wszystkich pomieszczeniach: w biurze, pokoju dziecięcym, salonie, a także w łazience. Te rolety mają naprzemienny splot pasów transparentnych i zaciemniających. Wiele możliwości ich ułożenia względem siebie umożliwia regulację natężenia światła, które będzie przez nie przechodzić. Co ciekawe, regulacja odbywa się bez konieczności podnoszenia i opuszczania rolet! Natomiast popularne rolety zaciemniające pozwalają na pełne zaciemnienie pomieszczenia, ponieważ zrobione są z materiału, które nie przepuszcza promieni słonecznych. Rolety zaciemniające sprawdzą się szczególnie w sypialni z oknami na wschód.

Rolety na wymiar – jakich błędów się wystrzegać

Okna nie zawsze muszą mieć standardowe rozmiary i okazać się może, że rolety o wymiarach proponowanych przez producenta nie będą do nich pasować. Wtedy pozostaje nam wykonać rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, aby dobrze obliczyć rozmiar okien, gdyż źle dobrane rolety nie spełnią swojego zadania, do tego będą mało estetyczne. Jeśli zatem brak nam doświadczenia lub nie wiemy jak obliczyć wymiary rolet, zlećmy to profesjonalistom.