Jak odciągać katar u dziecka? Aspirator do nosa

Jak odciągać katar u dziecka? Aspirator do nosa

Niedrożność nosa u małych dzieci to dość powszechna, lecz kłopotliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie są w stanie spokojnie jeść ani spać, gdy przeszkadza im zalegający katarek. Gruszka lub aspirator do nosa pomogą zwalczyć chorobę.

Aspirator do nosa – dlaczego odciąganie kataru jest bardzo ważne?

Gromadzący się katar prowadzi do powikłań, a po zakażeniu bakteryjnym może rozwinąć się w groźniejszą chorobę. Wydzielina, której się nie usuwa, przesuwa się po ściance gardła powodując podrażnienie. Bakteryjny, żółtozielony katar jest zagrożeniem dla płuc i oskrzeli.

Jak można odciągać katar Gruszka czy aspirator do nosa?

Istnieje kilka urządzeń, które pomogą dziecku pozbyć się zalegającego kataru. Możemy użyć z tradycyjnej gruszki, wsuwanej do nosa, którą następnie uciskamy. Wytworzone podciśnienie wciąga katar do gruszki. Innym sposobem jest odciągacz na wdech rodzica. Aktualnie dużą popularnością cieszy się natomiast bezpieczny i skuteczny aspirator do odkurzacza.

Aspirator do nosa do odkurzacza

Takie rozwiązanie może wywoływać zdumienie u większości rodziców. Tymczasem jest to o wiele wydajniejsza metoda niż gruszka czy ustny aspirator, a wszystko dzięki zastosowaniu jednostajnej siły ssącej. Jeden z najpopularniejszych modeli, aspirator Katarek, można podłączyć do większości odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Warto pamiętać, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne odciągacze, należy stosować dopiero po rozrzedzeniu wydzieliny roztworem soli 0,9%. Po usunięciu kataru należy zatroszczyć się o nawilżenie błony śluzowej nosa dziecka podrażnionej przez wydzielinę . Katarek do odkurzacza można kupić w 3 wariantach: Aspirator do nosa Katarek Standard (cena ok: 45 zł), Plus (55 zł) i Complete (60 zł).