Grill ogrodowy – jaki warto kupić?

Grill ogrodowy – jaki warto kupić?

Grill z najbliższymi to najchętniej wybierany w naszym kraju sposób na letni wieczór. To przede wszystkim znakomita okazja do spotkania się z członkami rodziny, wypróbowania spieczonej karkówki, a także innych smakołyków. Przyjrzymy się więc, który grill ogrodowy jest najlepszy do stworzenia pysznych posiłków.

Urządzasz spotkanie rodzinne? Kup grill ogrodowy

Możemy zakupić grille ogrodowe zabudowane oraz na kółkach. Przede wszystkim ta druga kategoria cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków, gdyż wspaniale sprawdza się w przypadku niedużej działki. W zależności od sposobu zasilania wyróżniamy urządzenia zarówno gazowe, prąd, jak i na węgiel. Najczęściej poszukiwane w autoryzowanych punktach i w marketach są bez wątpienia ogrodowe grille stalowe. Wyprodukowane z odpornej na ogień blachy, posiadają pojemnik na popiół – w sklepach znajdziemy je zazwyczaj w niewygórowanych cenach. Potrawy przyrządza się na nich błyskawicznie, a cały proces możemy kontrolować za pośrednictwem funkcjonalnego termometru. Miłośnicy grillowania uwielbiają grille na węgiel, ponieważ nadają potrawom unikatowy smak, jednakże wymagają od kucharza wprawy, żeby przygotowane na nich warzywa czy mięsa nie były nadto zwęglone, a więc, żeby były zdrowe.

Grill ogrodowy gaz lub na prąd

Coraz większą popularność zyskują też grille na butlę gazową, które są o wiele mniej skomplikowane pod względem obsługi. Do grilla tego typu nie trzeba dokładać węgla ani martwić się o pilnowanie żaru. Wszystko, co musimy zrobić, to ułożyć szaszłyki na ruszcie i przekręcić kurek. Plusem grilla na gaz jest bezspornie to, że szybciej można go wyczyścić, ponieważ w trakcie grillowania mięsa nie pojawia się popiół. Identyczną cechę posiada grill elektryczny, który do sprawnej pracy wymaga wyłącznie podłączenia go do prądu. Niezależnie od tego jaki sprzęt zamierzamy nabyć, należy szukać go w autoryzowanym salonie, w którym poza grillami renomowanych firm, dostaniemy także profesjonalną pomoc ze strony sprzedawców.