Gdzie wykorzystuje się suchościeralne tablice magnetyczne?

Gdzie wykorzystuje się suchościeralne tablice magnetyczne?

Tablice szkolne kojarzymy z reguły z zielenią i pyłem jaki powstawał, kiedy próbowaliśmy wymazać z niej kredowe napisy. Takie tablice, jakkolwiek w dalszym ciągu są bardzo popularne w polskich szkołach, pomału są wypierane przez suchościeralne tablice magnetyczne.

Tablice magnetyczne – jakie są ich główne plusy?

Białe tablice magnetyczne są w dzisiejszych czasach na co dzień używane w urzędach, korporacjach i biurach, czyli wszędzie tam, gdzie na krótkich spotkaniach prowadzone są regularne szkolenia albo konsultowane są bieżące tematy i strategie. Atutem takich tablic jest zwłaszcza to, że do pisania na nich używa się szybkoschnących markerów, które łatwo się ściera za pomocą gąbki albo szmatki do tablic magnetycznych. W toku ścierania tusz z markerów nie wytwarza pyłu, dlatego ręce pozostają czyste i na ubraniach nie osadza się kreda, jak w przypadku zwykłych tablic szkolnych. Drugim atutem tablic magnetycznych, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość wykorzystania magnesów, za pomocą których można przyczepić do jej powierzchni rozmaite lekkie elementy, urozmaicając w ten sposób prezentację. Utrzymanie tego rodzaju tablicy w czystości jest nadzwyczaj proste. Wystarczy regularnie myć jej powierzchnię specjalnym płynem, który wyciera resztki tuszu oraz tłuszcz. Płyn ma także właściwości nabłyszczające i konserwujące, co pozwoli na zachowanie tablicy w bardzo dobrym stanie przez długi okres czasu. Jeśli zamierzamy kupić suchościeralną tablicę magnetyczną do biura, rozsądnie wybierzmy rozmiar do powierzchni sali, w której będzie ona zamontowana. Powierzchnia o wymiarach 90×60 czy 120×90 może być zbyt mała, dlatego warto rozważyć nabycie tablicy w rozmiarze 150×100 lub większym.

Tablica magnetyczna do mieszkania – jak ją wykorzystać?

Mała tablica magnetyczna za to doskonale sprawdzi się w domu. Nie wiesz jak ją zastosować? Zawieś ją w kuchni, a gdy spostrzeżesz, że kończy Ci się jakiś produkt (przyprawy, płatki owsiane czy mąka) zapisz tę informację na tablicy. Kiedy będziesz wybierać się do supermarketu, łatwiej będzie Ci ułożyć listę naprawdę niezbędnych zakupów. Z kolei w pokoju dziecka tablica magnetyczna przeistacza się w zabawkę, która przenigdy się nie znudzi, nawet nastolatkowi. Dziecko codziennie może wykonywać nowe rysunki, przy czym nie zużyje papieru, a w wykładzinę nie wbiją się strużyny z kredek i ołówków. Cała rodzina może też spędzić sobotni wieczór na grze w kalambury, wisielca albo tworząc jak największą ilość słów z wylosowanych liter. Tablica magnetyczna przyda się też rodzicom, którzy pragną pomóc dziecku w nauce liter lub podstaw matematyki.