Gdzie kupić sztylpy i czapsy skórzane?

Gdzie kupić sztylpy i czapsy skórzane?

Potrzebujesz czapsów? Wejdź na http://bit.ly/2JIicL5

Według wielu jeźdźców najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować aż kilka tysięcy złotych. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, nie zawsze mieszczącej się w cholewce obuwia. Na szczęście, czapsów i sztylp nie cechują te wady.

Charakterystyka sztylp i czapsów

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, dające protekcję wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – kończą się dopiero na pachwinie, gwarantując ochronę dla nogi na całej długości. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych materiałów. W sklepach zwykle znajdziemy sztylpy i czapsy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są też modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych albo tkaniny.

Jakie sztylpy i czapsy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechują się znacznie niższą ceną. Skutkiem tego są zalecane dżokejom z ograniczonym budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Obszerny wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc również jeźdźcy mieszkający w miastach, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]