Firanki i rolety dzień noc – duet do nowoczesnego wnętrza

Firanki i rolety dzień noc – duet do nowoczesnego wnętrza

W trakcie aranżowania wnętrz jesteśmy stawiani przed decyzją: rolety, żaluzje czy zasłony? Czy istnieją sytuacje, gdy te elementy – rolety dzień noc i zasłony – mogą współgrać w jednym pomieszczeniu? A jak wygląda sprawa z firankami? Z myślą o Tobie przyjrzeliśmy się inspiracjom wnętrzarskim i teraz spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: czy rolety tworzą zgrany duet z firankami lub zasłonami?

Rolety dzień noc i firanki – czy to współgra?

Na blogach związanych z urządzaniem wnętrz zauważyliśmy kilka sugestii aranżacji wnętrz zgodnie z tym pomysłem. Rolety – dzień i noc lub klasyczne gładkie – ze zwiewnymi, delikatnymi firankami? To może się udać. W pastelowym, jasnym pomieszczeniu: dziecięcym pokoju, salonie lub kobiecej sypialni, oprócz rolety możesz również w oknie powiesić firanki. Kolory? Przy intensywnej albo wzorzystej rolecie zdecyduj się na firankę w kolorze jasnoszarym, białym bądź kremowym. Roleta jest jasna i monochromatyczna? Firanka może być w bardziej intensywnym kolorze. Ożywi to wnętrze i będzie dopełnieniem lub kontrastem do znajdujących się tam poduszek, dywanu, mebli i innych drobiazgów.

Rolety dzień i noc zasłonami – czy takie połączenie jest możliwe?

Podczas naszych inspirujących poszukiwań znaleźliśmy także kilka sugestii dopasowania rolety dzień i noc i zasłon. Pierwszy nurt to monochromatyzm: zasłona i roleta utrzymana w tej samej gamie kolorystycznej (np. brązie, bieli, szarości, beżu). Kolejna propozycja to stonowana roleta i rzucająca się w oczy, wzorzysta zasłona – przy czym wzór zasłony wybierz pasujący do stylu pokoju (romantyczne kwiaty, modne kropki, dziecięce bohomazy, marynistyczne pasy). Ostatnia sugestia bazuje na przeciwieństwach. Intensywna roleta – niebieska, żółta, zielona – oraz delikatna zasłona: szara, biała, beżowa. Efekt? Intrygujący i nowoczesny. Rolety z zasłonami lub firankami to ciekawy sposób na urządzenie wnętrza. Masz odwagę sprawdzić ten modny duet u siebie?