Dlaczego warto pić sok z kiszonej kapusty i buraków

Dlaczego warto pić sok z kiszonej kapusty i buraków

Dowiedz się, gdzie zamówić sok z kiszonych buraków, wejdź na http://bit.ly/30ropSO.

Produkty fermentowane po okresie zapomnienia znów wróciły do naszego menu. Do kapusty i ogórków dołączają też nowe, dotychczas mniej lubiane warzywa i owoce. Kiedy piszemy o zdrowotnych zaletach fermentowanej żywności nie sposób zapomnieć też o napojach takich jak maślanka, kwas chlebowy albo wszelkiego rodzaju soki i zakwasy z kiszonych warzyw. Głównie te ostatnie są warte uwagi – pomagają łatwo i szybko wprowadzić do naszego organizmu składniki niezastąpione dla jego właściwego działania.

Jakie witaminy dostarcza sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kiszonej kapusty to napój zawierający multum związków wpływających korzystnie na nasze samopoczucie. Głównym komponentem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za fermentację. Sok z kapusty, ogórków bądź pozostałych kwaszonek to również świetne źródło witamin. Na uwagę zasługuje głównie wysoka zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już filiżanka tego napoju ma jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek powinno się też pić z uwagi na zawartość witamin z grupy B, witaminy K i E, a także znaczne nasycenie solami mineralnymi.

Z jakiego powodu trzeba pić sok z kiszonej kapusty?

Sok z kiszonych buraków, ogórków czy kapusty, z powodu zawartości bakterii kwasu mlekowego pożytecznie wpływa na pracę układu pokarmowego oraz naszą odporność. Co więcej liczne witaminy poprawiają działalność układu nerwowego, łagodzą objawy depresji, szkorbutu i cukrzycy, jak również pomagają walczyć ze zmęczeniem psychicznym i fizycznym. Po kwaszonki powinny poza tym sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak przykładowo wrzody dwunastnicy czy niestrawność. Pobudzają one także apetyt i stanowią tarcze ochronną podczas kuracji antybiotykami i wzmagają apetyt.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]