Czy istnieją zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Czy istnieją zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Więcej szczegółów o kapsułki Nespresso zamienniki.

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej dostępnych na rynku. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu stopniowo zdobywały kolejnych sympatyków. Obecnie jest to marka znana na całym świecie, a urządzenia z tym systemem wykonuje wiele renomowanych firm.

Czy istnieją zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso?

Decydując się na zakup ekspresu działającego na systemie Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do zakupu kapsułek do kawy od jednego producenta. To bezpodstawna obawa. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł 2012 r. więc w tym momencie w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o aromatycznych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków firm jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na mieszance robusty i arabiki. Innym słynnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zaczerpniętych od włoskich miejscowości, czyli Venezia, Trieste, Roma oraz Firenze. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty palonego drewna, orzechów laskowych czy czekolady. Inni poważani włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Mente, Anima Del Salvador czy Cuore bez kofeiny) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Nocciola, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Light).

kapsułki kompatybilne z Nespresso też od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z systemem Nespresso wytwarza też rodzima firma Cafe Rene, która specjalizuje się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Ristretto, Intensiva czy Classico Italiano, w tym też kawy aromatyzowane – Chocolate, Hazelnut, Carmel oraz Vanilla.

Opakowania sprzedawane w większości sklepów zawierają zwykle 10 szt kawy w kapsułkach. Jednakże dla odbiorców, zamawiających kawę hurtowo, kilku producentów też zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala jeszcze bardziej zredukować koszt napoju. W przypadku, gdy kupujący ma obawy, czy dany produkt jest kompatybilny z posiadanym przez niego ekspresem, zanim wyśle zamówienie winien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Nasz adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]