Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Jeśli chcesz zamówić okiennice ozdobne, zobacz tutaj.

Planując aranżację wnętrza, z reguły nie przeznacza się dużo uwagi na wyeksponowaniu okien. Najczęściej wybiera się klasyczne aranżacje, to znaczy zasłony oraz firanki, które nieraz zestawiane są z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze inne mało znane nad Wisłą rozwiązanie – okiennice wewnętrzne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Z czego produkowane są shuttersy

Najważniejszym atrybutem shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych ruszają się, tym samym można bez trudu je ustawić w różnych pozycjach, zależnie od kaprysu domowników. Wytwarza się je z płyt MDF, z drewna, jak również polichlorku winylu (PCV). Shuttersy montuje się z reguły na oknach, jednak jednakowo dobrze sprawdzają się na drzwiach szafy. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda dodatek na okna, który w polskim budownictwie wykorzystuje się w dalszym ciągu sporadycznie, ale każdy z nas zapewne w kinie lub na ekranie telewizora, gdyż tego typu okiennice są niezwykle popularne na terenach z gorącym klimatem, a więc w Afryce Południowej czy w krajach śródziemnomorskich.

Dekoracyjne okiennice shutters – regulacja ustawienia lameli bez pomocy linek

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko rewelacyjnie się prezentują, ale mają także przydatne funkcje. Za ich pomocą można kontrolować użycie padającego światła: w gorące dni ograniczać nagrzewanie się pokojów, a w zimne – zapobiegać ucieczce ciepła. Shuttersy wspaniale komponują się z wieloma stylami aranżacyjnymi i nie ma na ogół trudności, żeby umieścić je na przeważającej większości ram okiennych. Wykonuje i montuje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, że są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom niezmiernie luksusowy wygląd, w wyniku czego wpływają na zwiększenie wartości domu. Wypada także zaakcentować, iż shuttersy są regulowane bez użycia łańcuszków, co właściciele psotnych zwierzaków oraz rodzice małych dzieci, które zagmatwać wiszące żyłki, uznają zapewne za dużą zaletę.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]