Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Jeśli szukasz okiennic dekoracyjnych, skieruj się tu.

Urządzając pomieszczenia, z rzadka poświęca się dużo uwagi ozdobie okien. Zazwyczaj decyzja pada na standardowe aranżacje, czyli firanki oraz zasłony, które czasem zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno zyskujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – okiennice dekoracyjne typu shutters.

Z czego produkowane są shuttersy

Podstawową cechą shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szatersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tego typu okiennicach wewnętrznych ruszają się, dzięki czemu można ustawiać je pod rozmaitymi kątami, zależnie od potrzeb lokatorów. Producenci wykonują je z płyt MDF, PCV, jak również z drewna. Okiennice ozdobne shutters zakłada się w głównej mierze na oknach, jakkolwiek rewelacyjnie sprawdzą się także na drzwiach szafy. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w polskich domach wykorzystuje się wciąż sporadycznie, ale większość na pewno w kinie lub na ekranie telewizora, gdyż tego typu okiennice są niesłychanie popularne na terenach z ciepłym klimatem, czyli w RPA oraz w Nowej Zelandii.

Shuttersy – regulacja kąta lameli bez pomocy linek

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko wspaniale się prezentują, ale mają również praktyczne funkcje. Za ich pomocą można regulować użycie padającego światła: w gorące dni hamować kumulowanie się ciepła we wnętrzach, a zimą – zatrzymać je przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne bardzo dobrze komponują się z różnymi stylami aranżacyjnymi i można założyć je na przeważającej większości ram okiennych. Wytwarza i montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, iż są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednakże nadają wnętrzom nader elegancki wygląd, a więc zwiększają wartość nieruchomości. Warto też uwydatnić, iż kąt lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawia się bez wykorzystania linek, co rodzice dzieci czy posiadacze psotnych zwierząt, które mogłyby wplątać się dyndające sznurki, uznają na pewno za kolejną zaletę.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]