Antena satelitarna – alternatywa dla kablówki

Antena satelitarna – alternatywa dla kablówki

Potrzebujesz anteny satelitarnej? Powinieneś odwiedzić ten adres

Zdecydowana część z nas posiada we własnym miejscu zamieszkania odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że coraz chętniej uprawiamy sport, lubimy czasami obejrzeć ciekawy film bądź dokument telewizyjny. By odbiór stacji telewizyjnej był możliwy, niezbędna okazuje się być posiadanie odpowiedniej anteny. Bardzo dobrze nada się do tego antena SAT, którą na ten moment można zakupić bez żadnego problemu.

Antena SAT – jak działa to urządzenie?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak doskonale znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział co najmniej kilka razy w życiu. Jest to przyrząd z rzucającą się w oczy czaszą, która bardzo często nazywana jest talerzem. Ten typ anteny umożliwia odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Sięgając po antenę satelitarną można więc odbierać wciąż ogromnie popularną w naszym kraju telewizję satelitarną, która chętnie wybierana jest przez sporą część widzów w miejsce kablówki . Powodem jest to, że kablówka nie wszędzie jest dostępna. Wyróżnia się kilka rodzajów anten satelitarnych. Zakupić można zatem anteny offsetowe, wieloogniskowe, paraboliczne oraz panelowe. Anteny tego rodzaju cechują się konkretnymi cechami – różnią się między innymi średnicą czaszy. Obecnie najczęściej konsumenci wybierają jednak modele o średnicy od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Anteny produkowane są tak, by nie ulegały zniszczeniu na skutek działania niekorzystnych warunków pogodowych. Za sprawą tego śnieg, deszcz, wysokie oraz niskie temperatury nie wpływają negatywnie na ich stan techniczny. Najwyższej klasy antena satelitarna będzie nam służyć wiele lat.

Co poza anteną satelitarną jest niezbędne do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena satelitarna nie jest wyłącznym urządzeniem koniecznym do tego, by bez problemu odbierać telewizję. Oprócz niej należy również posiadać odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie odpowiednio umocowana we właściwym miejscu. Niezbędny jest też konwerter (dwupasmowy albo działający na pojedynczym paśmie), kabel koncentryczny i odbiornik satelitarny.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]