Antena naziemna – co brać pod uwagę podczas kupna

Antena naziemna – co brać pod uwagę podczas kupna

Dowiedz się więcej o antenie telewizyjnej

W ogromnej większości domów znaleźć można telewizor. Znaczna część z nas nie wyobraża sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak odbiornik nie był nieprzydatnym przedmiotem, należy zainwestować również w wysokiej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w rozmaitych sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej wyjątkowo duży. W sprzedaży znaleźć można anteny DIGIT i ASR – DVB-T, siatkowe i pokojowe anteny DVB-T , a także anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny telewizyjnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Dostępne dzisiaj w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się głównie prostotą instalacji. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w dłoni narzędzia używane przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które teraz oferują nam producenci, odznaczają się też wysoką odpornością na wpływ zmiennych uwarunkowań pogodowych. Za sprawą tego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej zakupie?

Wielki wybór anten tego typu sprawił, że należy bardzo przyłożyć się do wyboru anteny, którą planujemy zakupić. Należy wiedzieć, że pod uwagę należy brać wiele uwarunkowań, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej zlokalizowane są nadajniki. Informacje na temat usytuowania nadajników można błyskawicznie znaleźć w Internecie. Znaczenie ma również moc z jaką pracuje nadajnik oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy zawsze ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Wielkie znaczenie ma też to, czy zamieszkujemy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]