Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Panele podłogowe – kilka porad dotyczących montażu

Tutaj kupisz panele drewniane

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – można je ułożyć w naprawdę kilka godzin, a każdy upora się z tym bez korzystania z usług profesjonalistów. Jak więc układać panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej układać na niezbyt wilgotnym podłożu – dopuszczalna zawartość wody w wylewce to 3%. Warto pamiętać również o właściwej izolacji – doskonale nada się do tego folia PE o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna kamienna. Nigdy nie montuj paneli kupionych tego samego dnia – trzeba odczekać czterdzieści osiem godzin – dzięki temu dobrze wyschną. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Zabierając się za układanie paneli, pamiętaj o jednym – najlepiej robić to startując z rogu pomieszczenia. Przed ich położeniem, upewnij się, czy nie są uszkodzone, bowiem potem trudniej będzie je reklamować. Nie zapominaj o temperaturze podłogi – koniecznie musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle do źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – tak, by dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej ściany. Zepniesz je używając specjalnych klików – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Dylatacje, czyli pozwól panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Tak, jak inne wyroby drewnopochodne, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków cieplnych w domu. Nie zapominaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – do ich zamaskowania doskonale nadają się listwy podłogowe.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]