Moda ślubna – aktualne trendy

Moda ślubna – aktualne trendy

Trendy na rynku ślubnym wciąż się zmieniają i dostarczają młodym parom wielu inspiracji. Jak wygląda obecnie moda ślubna w wydaniu męskim oraz damskim? Czym charakteryzują się popularne style boho, retro oraz vintage?

Moda ślubna – najnowsze trendy

Styl boho to romantyzm i naturalne, proste kroje. Wśród pań dominują długie zwiewne niekrępujące ruchów suknie, pozbawione wszytego koła i sztywnych gorsetów. Sukienki są zdecydowanie luźniejsze, utrzymane w stylu cygańskiej bohemy, dominuje w nich koronka, zwłaszcza przy dekolcie i na ramionach, a także duża różnorodność kolorów. Ogromną popularnością cieszą się również stylizacje retro. Moda ślubna jest w tym zakresie bardzo różnorodna – na rynku dostępne są charakterystyczne długie, koronkowe welony, a także sukienki w kształcie litery A, kończące się w połowie łydki. Romantyzm i swobodna elegancja, to z kolei główne wyznaczniki stylu vintage. Panny młode rezygnują z ciasno upiętych koków, wybierając wianki lub rozpuszczone włosy z wplecionymi polnymi kwiatami.

Moda ślubna – gdzie szukać podpowiedzi?

A co z męską stylizacją na ślub? Zarówno styl vintage, boho, jak i retro pozwalają zaszaleć i zrezygnować z ciemnego, klasycznego garnituru. Panowie mogą wybierać pomiędzy jasnymi elementami garderoby – odcieniami błękitu, rozmytego beżu, pojawiają się też brązowe dodatki wykonane ze skóry – szelki, paski, buty. Duże pole do popisu daje panom styl vintage oraz retro – mogą pokusić się o kieszonkowy zegarek czy kapelusz. Warto pamiętać, że moda ślubna cały czas się zmienia, a najlepszych pomysłów można szukać w branżowych magazynach, stronach internetowych, jak również na blogach.