Zbiorniki stalowe i zbiorniki fermentacyjne dla przemysłu

Zbiorniki stalowe i zbiorniki fermentacyjne dla przemysłu

Jednym z najstabilniejszych chemicznie stopów jest stal nierdzewna. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie ulega korozji i zachowuje swoje właściwości nawet w skrajnych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który przy kontakcie z powietrzem wytrąca się ze stopu i tworzy na powierzchni niewidoczną gołym okiem powłokę. Chroni ona stal przed szkodliwym działaniem rozmaitych substancji chemicznych, a także polepsza jej wytrzymałość na nieprzychylne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są używane w wielu obszarach przemysłu.

Zbiorniki stalowe w przemyśle kosmetycznym

Ze względu na fakt, iż stal nierdzewna nie reaguje z substancjami używanymi do wytwarzania kosmetyków, wyprodukowane z niej zbiorniki są szeroko stosowane w tej branży. Używa się ich zarówno do składowania znacznych ilości gotowych środków, jak i w procesie produkcyjnym. Wymienione wcześniej właściwości powodują, że zbiornik nierdzewny jest również świetnym rozwiązaniem dla zakładów wytwarzających i przetwarzających materiały opałowe oraz dla branży chemicznej.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla sektorze spożywczym

Zbiornik ze stali nierdzewnej jest często stosowany w przeróżnych firmach z szeroko pojętej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa czy też placówkach gastronomicznych. W browarach, gorzelniach czy piekarniach wszędzie spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wykonane z tego materiału. Oferta firm zajmujących się produkcją zbiorników ze stali nierdzewnej cieszy się powodzeniem w sektorze spożywczym głównie dlatego, że na tego typu zasobnikach nie zbiera się nalot, który mógłby sprzyjać zanieczyszczeniu ich zawartości mikroorganizmami bądź dzikimi drożdżami.