Zakres działania chirurga stomatologa

Zakres działania chirurga stomatologa

Nie każde schorzenia uzębienia można zlikwidować zwykłymi metodami. Kiedy okazują się one nieskuteczne, ostatnim rozwiązaniem bywa zazwyczaj jedna z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego musimy udać się między innymi w przypadku potrzeby umieszczenia sztucznych zębów czy koron, uszkodzonych kości, znacznych uszkodzeń uzębienia i schorzeń tkanek miękkich – na przykład różnego typu owrzodzeń bądź nowotworów. Jakie metody są jednak stosowane podczas kuracji pod opieką chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego lekarza wybrać się, aby leczenie było były komfortowe i nie spotkały nas przykre pomyłki?

Leczenie wykonywane przez chirurga stomatologa

Na pewno najczęściej przeprowadzanym w gabinetach chirurgów stomatologów zabiegiem są ekstrakcje zębów – także tych bardzo uszkodzonych, potrzebujących otwarcia tkanek i dłutowania. W razie dużych uszkodzeń czy pacjentów po wypadkach konieczne jest niekiedy odbudowanie kości – to także należy do obowiązków chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również leczeniem różnych zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych przed chwilą guzów lub owrzodzeń – oraz odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.

Chirurg stomatolog – jak znaleźć lekarza?

Jak nietrudno się domyślić, wybór nieodpowiedniego chirurga stomatologa może okazać się źródłem sporych problemów. Dobrze więc powiedzieć parę zdań na temat tego, czym cechuje się dobry chirurg stomatolog i jakimi rzeczami sugerować się przy szukaniu specjalisty. Najważniejsze jest na pewno to, by stosował on wyłącznie innowacyjne urządzenia i, co najważniejsze, środki znieczulające. Sporą wagę ma też nastrój w poradni i stosunek dentysty do chorych – dużo mówią nam na ten temat komentarze wcześniejszych klientów, a te znajdziemy na przykład w internecie bądź w gronie znajomych.