Zainwestuj w swoje kompetencje zawodowe – o coachingu kariery

coach kariery, doradca zawodowy kraków

Specjalistyczne doradztwo zawodowe pomoże poznać Twoje silne strony oraz spożytkować ukryty potencjał. Komu pomoże coaching kariery? Czemu opłaca się zainwestować w swoje umiejętności zawodowe?

Jak pomoże Ci odpowiedni coaching kariery?

Coaching kariery przeprowadzony z profesjonalnym doradcą zawodowym pomaga nie tylko osobom, które ledwo co weszły na rynek pracy, ale też wieloletnim pracownikom, którzy czują strach przed przemianami na rynku, chcą przebrnąć przez reorganizację w korporacji bądź przygotowują się do zmiany pracy. Wykwalifikowany doradca zawodowy pomaga na wielu płaszczyznach – pokazuje jak przyszykować się do rozmowy kwalifikacyjnej i zwycięsko przebrnąć proces rekrutacji oraz jak kształtować tzw. umiejętności „miękkie” i inne kompetencje, które są niezbędne w pracy. Coach kariery zajmuje się także wsparciem w prawidłowym przygotowaniu dokumentów, np. listu motywacyjnego, CV bądź portfolio projektów, tak, by wzbudziły ciekawość u ewentualnych pracodawców, a tym samym zwiększyły szansę na to, iż kandydat zostanie dopuszczony do rozmowy. Równie ważne jest też szkolenie z autoprezentacji – to jeden z najważniejszych przymiotów, na który zwracają uwagę specjaliści od rekrutacji.

Coaching kariery – kto może na nim zyskać?

Chcesz poprowadzić swoją karierę zawodową tak, aby w końcu osiągnąć uznanie na rynku pracy? A może zastanawiasz się czy zmienić branżę, ale nie masz pewności, jaka praca da Ci satysfakcję i równocześnie wysoką pensję? Coaching kariery spowoduje, iż odkryjesz swoje słabsze i mocne strony, zaczniesz używać drzemiące w Tobie możliwości i odnosić sukcesy zawodowe. Kompetentny coach kariery wspomoże też kierowników wyższego stopnia oraz innych wysoko kwalifikowanych pracowników, którzy potrzebują profesjonalnych konsultacji. Przed pierwszym spotkaniem dochodzi do określenia potrzeb doradczych – na tym etapie uzgadnia się, czego oczekuje uczestnik, jakiego wsparcia potrzebuje i jaka liczba sesji z doradcą zawodowym pozwoli osiągnąć przewidziany cel.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]