Wywóz i utylizacja starych mebli

Wywóz i utylizacja starych mebli

Zleć odbiór starych mebli na maxgruz.pl

Każdy z nas na pewno świetnie zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których w tej chwili już nie wykorzystujemy, a których nie chcemy wyrzucić z różnych powodów. By nie zajmowały powierzchni mieszkaniu, na ogół przenosimy je na poddasze, do piwnicy czy też do komórki lokatorskiej. Szkopuł jednak w tym, że po pewnym czasie i te pomieszczenia stają się na tyle zagracone, że normalne ich użytkowanie bywa męczarnią. Dopiero to popycha większość z nas do dokonania dogłębnych porządków, stanowiących przesłankę do tego, żeby uwolnić się od zgromadzonych rzeczy. Takie duże sprzątanie często organizujemy też, kiedy nabywamy zapuszczoną nieruchomość albo otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie. Warto zatem wiedzieć, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak błyskawicznie wywieźć stare meble z piwnicy, mieszkania i strychu.

Wywóz mebli – jak się ich pozbyć?

Odpady takie jak sprzęty elektroniczne, fragmenty stolarki okiennej, połamane panele ścienne lub podłogowe czy połamane meble nie mogą trafić do pojemnika przeznaczonego na odpady komunalne. Chcąc się od nich uwolnić, możemy skorzystać z paru możliwości. Pierwsze to odwiezienie ich na własną rękę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u – wymaga to jednak posiadania odpowiednio pakownego auta. Drugie to poczekanie na okresową zbiórkę takich odpadów. Te mają miejsce przeważnie co kilka tygodni – do czasu zbliżającej się zbiórki musimy więc zagospodarować miejsce na przetrzymanie rupieci pokaźnych rozmiarów. Najlepsze jest ostatnie wyjście – wynajęcie kontenera na odpady, który po wypełnieniu odbierze odnajmujący go podmiot. Zadba on również o legalny recykling jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery nierzadko świadczą również fachowe wsparcie przy opróżnianiu strychu, piwnicy lub całego domu.

Utylizacja starych mebli – na czym polega?

Jeżeli stare meble zostaną przetransportowane do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją zawodowo, nie skończą spalone ani porzucone na wysypisku. Po rozebraniu ich na elementy podstawowe i podzieleniu komponentów wedle tworzywa, z jakiego były wytworzone, mogą być ponownie przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania kolejnych przedmiotów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w przeważnie się je wykonuje, polega zazwyczaj na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które potem służą do wyrobu kolejnych biurek, łóżek lub półek.

Nasz adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]