Uszczelnianie okien – kiedy jest zalecane?

Uszczelnianie okien – kiedy jest zalecane?

Poznaj więcej szczegółów o uszczelnianiu okien Warszawa na http://bit.ly/2LNpRJc.

Odczuwasz chłód wiejący od okna lub też drzwi balkonowych? To nieomylny znak, że konieczne jest uszczelnianie okien. Wykonuje się je w różnych sytuacjach – po zamontowaniu okien w nowo postawionych apartamentach, niemniej jednak i w oknach kilkuletnich, w jakich zużyły się uszczelki. Dowiedz się, na czym polega uszczelnianie okien oraz z jakiego powodu jest tak ważne!

czym jest uszczelnianie okien?

Uszczelnianie okien to nic innego jak asekuracja okien słusznymi materiałami, aby przez nieszczelności nie uciekało ciepło powietrze. Według badań przez nieszczelne okna ma prawo wydostawać się z mieszkania nawet 30% ciepła! To wszystko przekłada się komfort mieszkania, niemniej jednak oraz na rachunki – właśnie dlatego prawidłowe uszczelnienie okien jest niesłychanie istotne.
Uszczelnianie okien wykonuje się od wewnątrz i od zewnątrz. W obu tych sytuacjach użytkuje się inne materiały – do uszczelniania okien od wewnątrz używa się przede wszystkim silikonów, folii paroszczelnych oraz innych materiałów paroizolacyjnych, a do uszczelniania okien od zewnątrz – taśmy z pianki, folii i innych materiałów paroprzepuszczalnych.

Kiedy tak właściwie wezwać zawodowców od uszczelnienia okien?

Jeżeli odczuwasz chłód wiejący od okien, świadczy to o tym, że z pewnością należy je uszczelnić. Przyczyną konieczności wykonania uszczelniania okien może być zużyta uszczelka, lecz także błędy montażowe.
Uszczelnianie okien warto też zrealizować zawsze w nowym domu lub mieszkaniu (po postawieniu lub ewentualnie odbiorze). Fachowcy zadbają o to, żeby w miejscu, gdzie ościeżnica łączy się z murem, nie było żadnych szczelin oraz zastosują dobre materiały izolacyjne.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]