Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

Więcej informacji o stronach zawirusowanych znajdziesz na https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress okazał się w ostatnich latach tak popularnym CMS-em, że liczbę stron oraz sklepów działających z jego wykorzystaniem szacuje się w tym momencie na setki milionów. Częstotliwość stosowania tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony wykonane na WordPressie bywają częstym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zawirusowania strony malware, potrzebne będzie usunięcie infekcji z WordPressa.

Komu zlecić usuwanie infekcji z WordPressa?

Witryna wysyła niechcianą pocztę? Logowanie jest uniemożliwione? Informacje na stronie zostały zmienione bez Twojej ingerencji? A może na stronie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci adresów? To zaledwie parę z możliwych oznak alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takich przypadkach niezbędne jest natychmiastowa reakcja w celu zlikwidowania powodu infekcji i przywrócenia witryny do właściwego funkcjonowania. Usuwanie malware z WordPressa zwykle przekracza kwalifikacje ludzi, którzy na co dzień zajmują się wyłącznie projektowaniem stron i sklepów www na tym systemie zarządzania treścią, w związku z tym czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek bądź po atakach hakerów należy zlecić fachowcom od tego typu działań.

Czyszczenie malware WordPress – drobiazgowe sprawdzenie baz danych i plików strony

Eksperci podejmujący się usuwania malware ze stron tworzonych na WordPressie podczas swoich operacji naprawczych prowadzą dokładny przegląd plików i baz danych strony. Analizują kod zastosowanych na stronie wtyczek i szablonów, a także pliki wp-config i htaccess. W czasie naprawy zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, które zminimalizują ryzyko powtórnej ataków. Jeśli trwające dłuższy okres czasu zawirusowanie przyczyniło się do włączenia strony do spisu zagrożeń (np. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa fachowcy podejmują też konieczne czynności w celu skreślenia jej z tego typu katalogów. Cykliczne aktualizowanie CMS-a oraz używanych na stronie wtyczek jest szczególnie ważne, gdyż naprawa wszystkich skutków infekcji nie gwarantuje, iż taki przypadek nie nastąpi za kilka miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]