Regulacja okien. Kiedy opłaca się ją wykonać?

Usługa regulacji okien Warszawa

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to usługa, jaka ma być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim i zimowym – by właściwie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, dlaczego jest to ważne!

W jakim celu wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić optymalną szczelność okna, jakkolwiek również zapobiega zdeformowaniom oraz defektom ramy.
Wyróżnia się dwa typy regulacji okien (a wnikliwie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a w takim razie na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej należałoby zmniejszyć, by okno przepuszczało więcej powietrza.
Drugi typ to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia problemy z zamykaniem okna bądź działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je wyeliminować.

Jak wielokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak bez trudu się domyślić na podstawie podanych wyżej informacji, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeżeli niemniej jednak pojawiają się problemy z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, warto dodatkowo wezwać ekspertów od regulacji okien, którzy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]