Planujesz założenie trawnika? Znajdź fachowców do pomocy

Planujesz założenie trawnika? Znajdź fachowców do pomocy

Założenie trawnika przy domu nie przysporzy nikomu większych problemów – nawet, jeśli nasze praktyczne umiejętności nie okażą się wystarczające. Trudności na pewno pojawią się jednak, jeśli konieczne okaże się zakładanie trawników o dużej powierzchni lub zlokalizowanych w najważniejszych miejscach – m. in. przed ważnymi obiektami, w okolicy szkół lub na placach miast. Podobne trawniki muszą bowiem poradzić sobie z także bardzo intensywnym użytkowaniem i świetnie wyglądać. Zakładanie trawników dobrze więc powierzyć specjalistom i zyskać gwarancję, że efekty będą zadowalające. O czym jednak musimy wiedzieć przy poszukiwaniach firmy oferującej tego rodzaju usługi ogrodnicze?

Zakładanie trawników a rodzaje traw

Firmy oferujące zakładanie trawników stosują dwa rodzaje traw – z rolki oraz nasion. Wszystkie mają swoje plusy i minusy. Te pierwsze stosowane są w szczególności podczas zakładania trawników o niewielkiej wielkości. Ich plusy to zwłaszcza bezproblemowy montaż (także na skarpach) oraz od razu widoczne efekty, jak również wytrzymałość na wilgoć oraz mróz. Trawniki z nasion będą z kolei znacznie tańsze od tych z rolki (dzięki czemu świetnie nadają się do wykorzystywania na sporych areałach) oraz wymagają mniej skomplikowanej opieki.

Której firmie zlecić zakładanie trawników?

Jak nietrudno się domyślić, zakładanie większych trawników w reprezentacyjnych miejscach wymaga dużej wiedzy oraz użycia odpowiednich sprzętów (między innymi spychaczy lub siewników) oraz surowców. Dlatego przed tym, jak wybierzemy usługi konkretnej firmy, dobrze przemyślmy wszystkie za i przeciw. Bezwzględnie dowiedzmy się, jakim sprzętem dysponują jej pracownicy oraz czy posiadają wystarczające umiejętności. Trafionym rozwiązaniem okaże się też znalezienie komentarzy na temat firmy w sieci – możliwe, że ustrzeżemy się dzięki temu przykrych pomyłek.