Pielęgnacja drzew w parkach i ogrodach

Pielęgnacja drzew w parkach i ogrodach

Tereny zielone w miastach wymagają szczególnej dbałości – drzewka trzeba regularnie przycinać, a te, które stanowią zagrożenie, usuwać. Jakie zabiegi pomagają utrzymać tereny zielone w znakomitej formie i czy wynajęcie fachowej firmy jest konieczne? W jaki sposób pielęgnuje się krzewy w miastach? Zachęcamy do zapoznania się z naszym mini-przewodnikiem.

Pielęgnacja drzew – kiedy zdecydować się na pomoc ekipy?

Instalowanie wiązań statycznych, cięcia techniczne, frezowanie pni – wszystkie te czynności przyczyniają się do poprawy estetyki parku, jak również bezpieczeństwa osób przechadzających się po nim. Cykliczne przycinanie drzew w okresie ich wzrostu zapewnia wiele korzyści – korona ładniej się prezentuje, a drzewo lepiej owocuje. O bardziej dojrzałych nasadzeniach również trzeba pamiętać – zainfekowane konary należy cyklicznie usuwać, a wówczas drzewa będą wyglądały nienagannie. Wycinka jest niezbędna w przypadku, gdy konary drzewa stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Pomoc profesjonalnej ekipy jest niezastąpiona również po wichurach, kiedy zachodzi obawa, że uszkodzone drzewa mogą się złamać.

Pielęgnacja drzew – kiedy potrzebny jest ciężki sprzęt

Polskie prawo ewoluuje. Procedury z czasem przestały być tak dokuczliwe, jednak sama pielęgnacja terenów zielonych wiąże się z ciężką pracą. Niejednokrotnie wycinka drzew wymaga zastosowania ciężkiego sprzętu, ale jest on potrzebny również w celu usunięcia pozostałości po nich. Wtedy warto skierować się do specjalistycznej firmy, która posiada doświadczenie w wycince. Jednym z najbardziej istotnych zabiegów jest frezowanie pni wykonywane już po wycięciu drzewa. Specjalne maszyny rozdrabniają korzenie. Zrębki drzew można z kolei zagospodarować np. jako biopaliwo.