Odzyskaj piękny uśmiech. Poznaj zalety implantów zębów

Odzyskaj piękny uśmiech. Poznaj zalety implantów zębów

Dawniej osoby, które z różnych przyczyn straciły zęby, skazane były na to, żeby korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to jednak najlepsze rozwiązanie, gdyż protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie jest bardzo wygodne. Z tego powodu tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które okazują się zdecydowanie bardziej komfortowe, ale także wykazują sporo innych plusów. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie trwałych efektów, zmniejszając do zera prawdopodobieństwo wypadnięcia implantu. Warto więc napisać parę zdań o tym, jak przebiega operacja wykonania implantów zębowych, jakie typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów i jak znaleźć specjalistę, który wykona nam implanty zębowe.

Implantologia – jak przebiega leczenie?

Obecnie implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm oraz nieco krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu pacjenta, zaś organizm pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nanotechnologia natomiast umożliwia znaczące zmniejszenie czasu gojenia – pacjent nie odczuwa żadnych bólów już po 3 miesiącach. Do tej pory musi wykorzystywać chłodne kompresy, a od razu po operacji – wystrzegać się alkoholu, bardzo ciepłych potraw i palenia papierosów. Ważne jest także wykorzystywanie specjalnych płukanek, które zmniejszają obrzęk oraz ból.

Efektywna i bezpieczna implantologia

Implantologia ma duży wpływ na komfort życia pacjentów – dlatego bardzo ważne jest to, by znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak więc uniknąć przykrych niespodzianek i trudności ze zdrowiem? Najlepiej zrobimy powierzając wszczepienie implantów zębów dentyście z dużym doświadczeniem oraz pozytywnymi komentarzami poprzednich pacjentów. Jak je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w Google lokalizacji gabinetu stomatologicznego z pewnością trafimy na ważne wskazówki.