Nowa lodówka? Niekoniecznie – wystarczy naprawa lodówki

Nowa lodówka? Niekoniecznie – wystarczy naprawa lodówki

Najpopularniejsze awarie lodówek to w szczególności zbyt niskie chłodzenie, duży hałas oraz brak szczelności. Co istotne, takie awarie niekiedy biorą się po prostu z nieprawidłowego ustawienia – wówczas musimy tylko przestawić lodówkę. Kiedy zaś źródło awarii jest skutkiem eksploatacji podzespołów, niezbędna okaże się pomoc specjalisty. Ile za to zapłacimy? W których sytuacjach naprawa lodówek będzie trafionym pomysłem, a kiedy lepiej nabyć nowy produkt?

Naprawa lodówek – co się psuje?

Najbardziej podatnymi na uszkodzenia częściami lodówek są silnik oraz sprężarka. Nierzadko ich źródłem okazuje się nieprawidłowe obchodzenie się ze sprzętem. Do środka nie należy bowiem wkładać potraw gorących, zaś korzystając z niej musimy pamiętać o tym, aby zamknąć drzwiczki. Jeżeli chodzi o urządzenia dla handlu, dobrze wyposażyć je w samozamykacze. Zbyt mała efektywność silnika rzutuje także na działanie zamrażalnika. Nie zapominajmy, iż w przypadku stwierdzenia awarii nie należy serwisować lodówki samemu. Zdecydowanie lepiej postąpimy powierzając to fachowcom, otrzymując jednocześnie gwarancję na wykonane naprawy.

Naprawa lodówek – ceny

Koszty naprawy lodówek, jak łatwo się domyślić, zależne są od typu awarii. Inną stawkę zapłacimy za uzupełnienie gazu, inną za naprawę termostatu, a jeszcze inną za naprawę sprężarki. Odrębna sprawa to naprawa lodówek sklepowych – ze względu na to, iż jest to sprzęt przemysłowy, ceny serwisu mogą być wyższe. Zazwyczaj jednak cena serwisu najczęstszych awarii jest bardziej opłacalna niż nabycie nowego urządzenia.