Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Nie posiadasz drukarki 3D? Dowiedz się komu zlecić drukowanie 3D

Szukasz dobrej oferty druku 3D SLS? Nie czekaj! Skieruj się w to miejsce.

Drukowanie 3D to usługa adresowana zarówno do osób fizycznych, jak i firm. Kto jest jej możliwym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest skierowana głównie do osób zatrudnionych w wydziałach badawczo-rozwojowych i technicznych, inżynierów, projektantów CAD, konstruktorów, jak również przedstawicieli innych branż przemysłu. Każda osoba albo firma, której potrzebny jest prototyp lub model koncepcyjny wykonanego przy pomocy technologii PolyJet, DMLS, SLA, SLS, i FDM, może zamówić tę usługę, o ile nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Profesjonalny druk 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w obszarze profesjonalnych skanerów 3D i drukarek 3D – poza asortymentem oferuje również usługi, takie jak:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Oprócz wyliczonych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne oraz webinary). Na stronie firmy znajdziemy też bazę wiedzy. Umieszczono tam zarówno materiały opracowane przez ekspertów CadXpert, jak i przez producentów urządzeń do druku 3D. CadXpert jest także organizatorem i pomysłodawcą konferencji Forum Druku 3D.

Druk 3D w technologii SLA dla precyzyjnego prototypowania

Wydruk 3D metodą SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technika – nazywana też stereolitografią – polega na utwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy promieniem lasera. Do kogo skierowana jest usługa wydruku 3D metodą SLA? Do przedsiębiorstw bądź osób, które potrzebują modeli precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która gwarantuje bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk wyrazistych konturów, gładkiej powierzchni, bardzo wąskich elementów oraz detali.

Technologia SLS – druk 3D poliamidem w proszku

Technologia wydruku 3D metodą SLS opiera się na podobnej zasadzie jak opisana powyżej technika SLA. Również tutaj nakładane są kolejne powłoki tworzywa – w tym wypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najistotniejsze atuty tej techniki druku 3D? Technologia SLS ma pokaźne możliwości produkcyjne. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera gwarantuje trwałość chemiczną i mechaniczną oraz precyzję konturów.

FDM – wydruk 3D w atrakcyjnej cenie

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia drukowania 3D – za jej powodzeniem stoi atrakcyjna relacja ceny do jakości, jak również opcja zastosowania filamentów w obszernej gamie barw. W toku druku w technologii FDM na model nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany najczęściej przy pomocy drukarek 3D marki MakerBot oraz urządzeń profesjonalnych Stratasys. Z tej techniki druku korzystają osoby, które potrzebują prototypów czy też modeli koncepcyjnych.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]