Migracja domeny – gdy znajdziesz lepszego operatora

Migracja domeny – gdy znajdziesz lepszego operatora

Domena internetowa to unikalna nazwa, która umożliwia rozpoznanie strony www, a następnie odnalezienie jej w internecie. Jeśli prowadzi się firmę, to współcześnie – w okresie wszechobecnego dostępu do zasobów Internetu – założenie strony, na której będziemy mogli zareklamować nasze produkty bądź usługi, jest istotne. Hosting, z którego oferty aktualnie korzystasz nie spełnia Twoich oczekiwań? Może przyszedł czas przemyśleć możliwość transferu domeny.

Przeniesienie domeny – kiedy jest to opłacalne?

Firmy oferujące hosting nieustannie się rozwijają, żeby zapewniać odbiorcom skuteczniejsze rozwiązania, które umożliwiają nie tylko zaoszczędzenie kapitału, ale również wygodne administrowanie domeną. Skusiłeś się na rejestrację domeny za kilka złotych? Abonament niedługo wygasa, a prolongata domeny niespodziewanie jest kosztowne? W takiej sytuacji najrozsądniejsze jest przeniesienie domeny. Wybór innego operatora dla domeny pozwoli także na łatwiejsze nią administrowanie za pośrednictwem nieskomplikowanego panelu, jaki m.in. jest w dyspozycji dla użytkowników hostingu w Kru.pl. Przeniesienie domeny może też mieć ogromne znaczenie pod kątem bezpieczeństwa danych osobowych – akredytowani operatorzy przestrzegają przepisów RODO. Zaletą korzystania z hostingu w Kru.pl jest także możliwość płatności w kryptowalutach, uproszczony mechanizm cesji domen oraz całodobowa możliwość pobrania kodów AuthInfo, innymi słowy ciągów znaków potrzebnych do przeniesienia domeny do drugiego rejestratora.

Jak przebiega procedura przeniesienia hostingu

Przeniesienie domeny jest niezwykle szybka – wymaga jedynie wykonania paru kroków. Do transferu domeny z rozszerzeniem .pl należy rozpocząć od wygenerowania kodu AuthInfo u obecnego rejestratora i uzupełnienia formularza na stronie Kru.pl, w którym przekazuje się nazwę domeny i kod. Migracja polskiej domeny może być przeprowadzona nie wcześniej niż 3 tygodnie po jej rejestracji bądź odnowieniu. Po zatwierdzeniu warunków migracji domeny, a także po potwierdzeniu zamówienia, rozpoczyna się proces przeniesienia. Strona zazwyczaj jest widoczna on-line do 24 godzin od zaksięgowania wpłaty za transfer.