Jaka trawa na zakładanie murawy boisk sportowych?

Jaka trawa na zakładanie murawy boisk sportowych?

Fachowo wykonane boiska sportowe można obecnie spotkać nie tylko w siedzibach klubów sportowych. Wykonuje się je bowiem także przy placówkach oświatowych – a to jest dużą zmianą w porównaniu do wykonywanych niegdyś tanich boisk ziemnych czy betonowych – a poza tym na wsiach. Nie możemy nie zauważyć, że to zmiana bardzo pozytywna, gdyż mecze rozgrywane na boiskach z autentycznej trawy są znacznie bezpieczniejsze i lepiej przysposabiają możliwych późniejszych sportowców do prawdziwych rozgrywek. Jak więc wygląda zakładanie nawierzchni boisk sportowych? Której ekipie je powierzyć, by efekty okazały się zadowalające? O czym nie zapominać przy poszukiwaniach ekipy oferującej wykonywanie boisk sportowych?

Zasady zakładania nawierzchni boisk sportowych

Przed założeniem nawierzchni boisk sportowych potrzebne jest wyrównanie ziemi oraz stworzenie projektu, który zostanie dopasowany do oczekiwań przyszłych korzystających – odmienne boiska przygotowywane są dla profesjonalnych piłkarzy, inne natomiast dla młodzieży. Kluczowym aspektem wykonywania boisk sportowych okazuje się jednak dobór właściwego trawnika. Obecnie stosowane są przede wszystkim dwa typy podłoża – wysiewane i wymagające mniej pracochłonnej pielęgnacji trawniki z darni, które niestety są nieco droższe od poprzednich.

Zakładanie murawy boisk sportowych – jak wybrać ekipę?

Wykonywanie boisk sportowych to zajęcie jedynie dla ludzi z odpowiednimi kwalifikacjami – nietrudno wszak o pomyłki, które często powodują, iż używanie boiska okazuje się niemożliwe. Z tego względu bez odpowiednich kwalifikacji nie powinniśmy robić tego samodzielnie – zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie na pewno zlecenie tego doświadczonej ekipie. Jak więc ją wyszukać? po pierwsze sprawdźmy jej poprzednie realizacje – to ważne źródło wiadomości na temat kwalifikacji jej pracowników. Dowiedzmy się też, z jakiego sprzętu korzysta firma – najlepiej postąpimy stawiając na te, które dysponują nowoczesnymi maszynami.