Kwas askorbinowy to niezwykle cenny pierwiastek, który aktywnie przyczynia się do leczenia chorób i poprawienia ogólnej odporności organizmu. Polecany jest szczególnie w okresach większej zachorowalności na grypę. Od kilkudziesięciu lat znajduje jednak szersze zastosowanie – przy bardzo ostrych schorzeniach. Sprawdźmy więc czym są dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je praktykuje.
Dożylne wlewy witaminy C – alternatywna terapia
Witamina C jest elementem warunkującym prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Samodzielnie nie jesteśmy w stanie jej wytworzyć, dlatego musimy przyjmować ją w formie tabletek lub naturalnej (np. z warzyw). Współczesna medycyna od lat weryfikuje wpływ kwasu askorbinowego na zwalczanie poważniejszych schorzeń – kleszczowego zapalenia mózgu, arytmii, a także mnóstwa innych. Naukowcy badają przede wszystkim działanie kwasu askorbinowego na unicestwienie komórek kancerogennych – niektóre doświadczenia starają się wykazać, że zastosowanie niekonwencjonalnej terapii może zapewnić znacznie lepsze skutki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na dostarczaniu dużych dawek tej substancji do ustroju. Kuracja od 20 tysięcy mg może pomóc zwalczyć szereg niebezpiecznych chorób.
Wlewy witaminy C – czas trwania terapii
Technika aplikowania witaminy C, czyli podanie dożylne, usuwa możliwość powstania działań niepożądanych, które mogłyby pojawić się w przypadku zwykłych terapii (np. doustnych). Dzięki temu choroby serca mogą zaniknąć, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony, a więc efekty mogą być rewelacyjne. To lekarz decyduje o kierunku terapii i ustala dawkę, ale żeby ujrzeć ostateczne skutki, terapia musi trwać przez dłuższy czas.